Systemy parkingowe

Instalacja parkingowa pozwala na zautomatyzowanie działania parkingu, kontroli wjazdów na parking i pobierania opłat w różnych wariantach np. przez obsługę recepcji lub przez automat płatniczy co pozwala na ograniczenie liczby pracowników na parkingu. System w zależności od konfiguracji obsługuje użytkowników płacących za parkowanie jednorazowo (rotacyjnych), którzy parkują krótkoterminowo, użytkowników abonamentowych, pracowników, dostawców etc. Duża ilość taryf pozwala dowolnie ułożyć cennik opłat za parkowanie.

W instalacjach współpracujących z Hotel & Resort PMS lub Aqua & Sport ESOK organizacja parkingu zorganizowana jest w następujący sposób: przed wjazdem na teren parkingu dla gości, zainstalowany jest dystrybutor biletów wydający bilety klientom rotacyjnym. Urządzenie współpracuje ze szlabanem, który otworzy się jeżeli kierowca weźmie bilet. Dodatkowo dystrybutor wyposażony jest w domofon umożliwiający kontakt z recepcją/kasą oraz zewnętrzny czytnik kart zbliżeniowych umożliwiający wjazd gościom posiadającym karty hotelowe lub abonamentowe.
Dzięki zastosowaniu w nawierzchni odpowiednio zlokalizowanych pętli indukcyjnych urządzenie odczyta kartę lub wyda bilet tylko wówczas , gdy przy urządzeniu będzie stał samochód. Po wjechaniu na parking szlaban zamknie się automatycznie zaraz za samochodem. W jednostce centralnej są generowane wszystkie dane dotyczące poprawności pracy systemu: tworzenie statystyk obłożenia parkingu, stanu parkingu, liczby ręcznych otwarć szlabanów na poszczególnych terminalach, wydruki raportów zmianowych, dziennych, miesięcznych lub w innych okresach, raporty użytkowników abonamentowych, wydawanie zbliżeniowych kart abonamentowych, hotelowych, pracowniczych i wiele innych funkcji.

Doświadczenia pokazują, że instalacja wypracowanych systemów parkingowych podwyższa znacząco dochody w stosunku do innych metod pobierania opłat parkingowych. Z powyższych wniosków wynika, że opłacalność inwestycji jest bardzo wysoka. Stosujemy sprawdzone wysokiej jakości podzespoły europejskich i światowych producentów systemów zabezpieczeń, systemów akceptacji monet i banknotów, systemów drukujących, podzespołów elektronicznych i wiele innych elementów.

realizacja: Ideo | Powered by: CMS Edito