Teletechnika, instalacje

Kontrola dostępu

KD realizujemy stosując zamki on-line lub off-line, zależnie od potrzeb obiektu. Zamki dostępne są w wariantach nadrzwiowych, naściennych wewnętrznych oraz zewnętrznych (do pracy na zewnątrz obiektu), sterujących ryglem elektrycznym.

Dodatkową funkcjonalnością w kontroli dostępu jest zastosowanie tablicy sterowniczej windy, pozwalającej na uaktywniane jej za pomocą kart/kluczy. Osoba, nie posiadająca karty, nie uruchomi windy.

Instalacja umożliwia podzielenie obiektu na strefy dostępu pozwalające kontrolować ruch gości i personelu w obiekcie, w tym również poruszanie się windami.
Skutecznie weryfikuje dostęp osób do poszczególnych przejść.
Każdy z zamków posiada pamięć ostatnich zdarzeń oraz zegar czasu rzeczywistego.
Zawartość pamięci zamka odczytywana jest za pomocą specjalnego terminala ręcznego lub w instalacjach on-line: w panelu sterowania.
Dla celów bezpieczeństwa każdy z zamków jest wyposażony w cylinder bezpieczeństwa, który umożliwia awaryjne, mechaniczne otworzenie drzwi za pomocą klucza „master”.

   

Monitoring CCTV

 

 

 

 

Monitoring przemysłowy jest stałym elementem wyposażenia obiektów usługowych.

Ważnym elementem instalacji CCTV jest zapewnienie prawidłowego rozmieszczenia kamer już na etapie projektowania budynku oraz integracja z innymi systemami w obiekcie.

Dysponujemy kamerami kolorowymi w obudowie kopułowej, zewnętrznymi dualnymi (tj. kolorowymi przy wystarczającym oświetleniu, czarno-białymi w warunkach nocnych).

Kamery są podłączane do rejestratorów z wyjściem VGA i LAN, co pozwala na zdalny podgląd obrazu z kamer na dowolnym komputerze podłączonym do sieci komputerowej.

Nagłośnienie DSO

Instalacje nagłośnieniowe DSO służą do głosowego powiadomienia osób przebywających w budynku o ewentualnym wystąpieniu zagrożenia.

Współpracując z systemem sygnalizacji pożaru SAP zapewniają automatyczną ewakuację osób przebywających w obiekcie lub nadawanie komunikatów przez uprawnioną osobę kierującą akcją ratowniczą.

Dla zapewnienia lepszej jakości dźwięku proponujemy montaż głośników w specjalnie wykonanych obudowach lub matach akustycznych.

Sieci LAN i WiFi

 

Sieć teleinformatyczna w obiekcie jest istotnym elementem instalacji ze względu na swoją kluczową rolę przesyłu informacji.

Dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie, dostarczymy elementy sieci i zrealizujemy instalację okablowania i urządzeń sieciowych.

Projektujemy również sieci rozległe, łączące wiele sieci lokalnych w jeden logiczny organizm.

Użytkownicy, pracujący w kilku różnych lokalizacjach, mogą wymieniać błyskawicznie informacje i korzystać z zasobów innych sieci lokalnych.

Telewizja abonencka

System telewizji abonenckiej umożliwia odbiór wybranych kanałów telewizyjnych we wszystkich pokojach oraz w wybranych miejscach części gastronomicznej, hotelowej, biurowej oraz rekreacyjnej.

Prezentowane kanały mogą pochodzić z nadajników naziemnych a także drogą satelitarną.

Instalacje telewizji abonenckiej realizujemy w oparciu o wysokiej jakości zestaw anten RTV-SAT oraz stacji czołowej typu COMPACT, która dostarcza szeroką gamę paneli roboczych i bardzo elastyczne warunki konfiguracji, zgodnie z potrzebami Użytkownika.

Dopełniając system RTV, dostarczamy także telewizory hotelowe.